Stavební zahradní práce

Provádíme veškeré stavební zahradní práce menšího a středního rozsahu.

Opěrné a okrasné zídky

Úpravu svažitého terénu řešíme pomocí různých opěrných zdí, zídek, kaskád či teras. Opěrné zdi a zídky patří mezi velmi oblíbené prvky drobné zahradní architektury, a to proto, že mohou zastávat hned několik funkcí. Drobné zahradní prvky nenásilně oddělí okrasnou část zahrady od té užitkové a dodají exteriéru na kráse, spolehlivě zpevní terén, nebo ohraničí Váš pozemek. Nejčastěji je stavíme z kamene, podobně jako podezdívku na domech. Je-li kámen nepravidelný, stavíme je na způsob kyklopského zdiva. Když je kámen pravidelnější, s kvádrovým tvarem, při kladení jednotlivých vrstev kameny vzájemně vážeme. Můžeme využít i cihly, ale jen pevné, dobře pálené, protože obyčejné měkké cihly se venku v zahradě rychle rozpadnou. Požíváme i betonové vegetační tvárnice, které je možné dostat v různých tvarech, velikostech a barvách. Vypadají dobře v moderních zahradách a v městském technickém prostředí, do přírodních scenérií nebo do venkovských zahrad se příliš nehodí. Betonové tvárnice lze následně obkládat umělým kamenem. Kamenné obklady dokonale nahrazují lomový kámen. Kamenné obklady se vyrábí z expandované břidlice, portlandských pojiv a přírodních barviv. Méně tradičním materiálem, který používáme na opěrné zídky, je dřevo. Tento fakt mu však neubírá na kráse. Aby se životnost takové zídky prodloužila, je důležité její ošetření. Toto provádíme tlakovou impregnací.

CHODNÍKY, CESTIČKY

Okapové chodníky u domu

Okapové chodníky se používají v těsné blízkosti domů bez sklepů. Jedná se o přibližně 50 centimetrů široký pás kolem domu, kde je prostor mezi obrubníkem a samotným domem vyplněn až 30-ti centimetrovou vysokou vrstvou různě velkých oblázků, uložených ve sklonu od domu. Pod oblázky se většinou umisťuje jednoduchý odvodňovací systém z umělohmotných trubek s patřičným spádem. Dá se říct, že tyto chodníky slouží jako jakási jistota, že voda ani trávník nebudou domu škodit.

Druhy zahradních chodníků - zpevněné plochy

Tradičním materiálem který používáme na zahradní cesty, chodníky a zpevněné plochy je přírodní kámen. Mezi oblíbené varianty zahradních chodníků, zejména u větších a rovných ploch, patří například varianta chodníku ze štípané břidlice, vápence, pískovce, andezitu a žuly. U těchto druhů nebudete ani potřebovat obrubníky nebo palisády, protože chodník je osazen tak, aby přesně kopíroval terén, takže bude jednodušší i sekání trávníku. U těchto speciálních variant zahradních chodníků si můžete také vybrat z velké škály barev (hnědé, žluté, zelené, červené zahradní chodníky).

Zahradní chodníky z přírodního kamene

Svými vynikajícími vlastnostmi je přírodní kámen předurčený k využití ve volném prostranství. Přírodní kámen se snadno udržuje, odolává nepříznivým vlivům počasí a jeho krása je trvalá. Dlažby z přírodního kamene nepotřebují v průběhu své životnosti žádnou zvláštní údržbu. Údržba spočívá pouze v občasném opláchnutí vodou.

Chodníky ze zámkové dlažby

Tento způsob dlažby vychází z toho, že jednotlivé dlaždice do sebe zapadají a jejich vzájemným a podpořeným spolupůsobením je dosaženo mimořádné stability proti horizontálním účinkům. Hlavními výhodami zámkové dlažby (zámecké dlažby) jsou převážně nižší pořizovací náklady, možnost umístění do jakéhokoliv typu venkovní plochy, snadná mobilita umožňující lehké rozebrání dlažby a také dobré parametry pro odvádění vody z povrchu dlažby.

Skládaná dlažba – tento typ dlažby je tvořen kostkami různých velikostí skládaných do celistvých a esteticky zajímavých ploch.

Kamenná dlažba – tento typ dlažby je vhodný prakticky na jakékoliv místo a vyznačuje se velkou odolností. Kamenná dlažba se také jednoduše kombinuje s jinými typy a pro její realizaci lze využít mnoha různých druhů kamene.

Dřevěná dlažba – tento typ dlažby je velmi působivý a designově zajímavý, ale nemá takovou trvanlivost jako například dlažba kamenná.

Betonová dlažba – tento typ dlažby velmi dobře snáší klimatické vlivy a je také vhodný pro vyšší tlakové zatížení.

Zatravňovací dlažba – tento typ dlažby kombinuje pevné části dlažby s travnatými plochami a umožnuje tak ideálně kombinovat zelenou část zahrady se zpevněnými plochami.

Terasy

Dodáváme a instalujeme terasy z tropických dřevin, nebo z WPC prvků.

Tropické dřeviny mají větší hustotu než běžné evropské stromy. Díky tomu mají vysokou odolnost proti povětrnostním vlivům, netrpí působením slunce, deště, ani změnami teplot. Všechny tyto vlastnosti garantují jejich dlouhou životnost. Dřevěné terasy se vyrábí z:  Massarasnduba, Ipe, Akát, Merbau a jiné

WOOD-PLASTIC COMPOSITES (zkratka WPC) je obecný název pro kompozitní materiály vyráběné ze dřeva a polymeru. Tato technologie výroby byla vynalezena před více než patnácti lety v Severní Americe, kde se nyní stává standardem při stavbě venkovních podlah, teras, tzv. deckingu. Cílem a hlavní myšlenkou vývoje WPC bylo vytvoření dokonalého materiálu, který bude na jedné straně eliminovat veškeré nežádoucí vlastnosti dřeva (hniloba, plísně, napadení hmyzem, změna barevnosti, sesychání, kroucení, nerovnosti, třísky, negativní vliv slunce, mrazu, vody, apod.) a na druhé straně bude podtrhávat vizuální efekt dřevěného povrchu. WPC je tedy uměle vytvořené "dřevo".

WPC je složené ze dvou třetin z kvalitní dřevité moučky doplněné polymerem, což poskytuje optimální poměr mezi těmito dvěma surovinami. A právě výrobní technologie materiálu WPC je základem extrémní životnosti a odolnosti vůči prakticky všem vlivům bez potřeby jakékoliv údržby. Nejčastěji používanými polymery při výrobě WPC je polypropylen a vysokohustotní polyetylen HDPE

Altány, pergoly a zahradní domky

Zajistíme dodávku a montáž dřevěných zahradních staveb, jako jsou pergoly, altány, zahradní domy, lavičky, zástěny a zastínění.

Dětské prvky

Dle vašich požadavků, zajistíme dodávku a montáž dětský hracích prvků, jako jsou skluzavky, pískoviště, houpačky, prolézačky, kolotoče, domečky, hrady a tématické prvky.

Osvětlení

Rádi vám pomůžeme s výběrem vhodného osvětlení pro vaší zahradu. Zajistíme odbornou montáž s kompletní revizní zprávou.

BH-Garden s.r.o. | Libchavská 135 470 01 Česká Lípa | Mobil: +420 731 282 382 | Email: info@bh-garden.cz
© 2019 BH-Garden s.r.o.